Prečo nekupovať kamery z Aliexpress

Veľakrát sa stretávame s výmenou kamier u klientov, ktorí sa rozhodli riešiť si svoje zabezpečenie vlastnou cestou, ktorá často nie je práve tou najlepšou možnosťou aj keď „najlacnejšou“

Je potrebné si uvedomiť, že inštalácia kamier je odborná záležitosť, a preto by sme túto činnosť mali prenechať odborníkom vo fachu.  V posledných rokoch nastal rozmach internetového obchodu a klienti za vidinou lákavej ceny často siahnu po riešení o ktorom nič nevedia. Jedným z takých lákadiel je obchodná platforma Aliexpress, kde je množné nájsť nespočetné množstvo produktov a okrem iného aj bezpečnostných systémov.

Ako funguje Aliexpress?

Aliexpress združuje malých čínskych obchodníkov, ktorí vďaka podpore vlády využívajú možnosť bezplatného doručenia výrobku do celého sveta.

Na čo si dať pozor?

Ak sa chystáte kúpiť si nejaký bezpečnostný systém z tejto stránky,majte na vedomí niekoľko faktov.

  1. Ako budete výrobok reklamovať? Náklady na zaslanie výrobku budú drahšie ako jeho cena.
  2. Ako výrobok nainštalujete? Každý výrobok ma svoje špecifiká a je potrebné vedieť správne nastaviť všetky funkcie.
  3. Ak si dáte takýto výrobok inštalovať domácej firme, nečakajte, že bude niesť za výrobok aj záruku.
  4. Nie každý výrobok je bezpečný! Je potrebné byť obozretný, či daný výrobok spĺňa technické normy EU. Ak aj má označenie CE, neznamená to, že toto označenie je pridelené autorizovanou organizáciou certifikácie.
  5. Inštalácia domácou firmou je možno drahšia, ale dostávate kompletný servis a v konečnom dôsledku si ušetríte kopec nervov, peňazí a možno aj zdravie.
Nakoniec prikladáme jeden obrázok z kamerového setu, ktorý si klient zakúpil a po pol roku vyhodil do koša.