Nezaradené

Prečo nekupovať kamery z Aliexpress

 

Veľakrát sa stretávame s výmenou kamier u klientov, ktorí sa rozhodli riešiť  svoje zabezpečenie vlastnou cestou, ktorá často však nie je práve tou najlepšou možnosťou, síce možno jednou z tých “najlacnejších”.

Je potrebné si uvedomiť, že inštalácia kamier je odborná záležitosť, a preto by sme túto činnosť mali prenechať odborníkom vo fachu.  V posledných rokoch nastal rozmach internetového obchodu a klienti s vidinou lákavej ceny, často siahnu po produkte o ktorom nič nevedia. Jedným z takých lákadiel je aj obchodná platforma Aliexpress, kde je množné nájsť nespočetné množstvo produktov a okrem iného aj bezpečnostných systémov.

Ako funguje Aliexpress?

Aliexpress združuje malých čínskych obchodníkov, ktorí vďaka podpore vlády využívajú možnosť bezplatného doručenia výrobku do celého sveta. Na Aliexpress je aj veľa “značkových” produktov no v skutočnosti sa jedná o lacnejšie klony známych výrobcov kamier ako DAHUA, HIKVISION… Tieto produkty síce vyzerajú ako originálne produkty, no sú to väčšinou iba lacnejšie kópie originálnej konštrukcie kamier a vo vnútri sú iné lacnejšie varianty video senzorov.

Na čo si dať pozor?

Ak sa chystáte kúpiť si nejaký bezpečnostný systém z tejto stránky,majte na vedomí niekoľko faktov.

  1. Ako budete výrobok reklamovať? Náklady na zaslanie výrobku budú drahšie ako jeho obstarávacia cena.
  2. Ako výrobok nainštalujete? Každý výrobok ma svoje špecifiká a je potrebné vedieť správne nastaviť všetky funkcie produktu.
  3. Ak si dáte takýto výrobok inštalovať domácej firme, nečakajte, že bude niesť za výrobok aj záruku.
  4. Nie každý výrobok je bezpečný! Je potrebné byť obozretný, či daný výrobok spĺňa technické normy EU. Ak aj má označenie CE, neznamená to, že toto označenie je pridelené autorizovanou organizáciou certifikácie.
  5. Inštalácia domácou firmou je možno drahšia, ale dostávate kompletný servis a v konečnom dôsledku si ušetríte kopec nervov, peňazí a možno aj zdravie.
  6. K plnej záruke sa vzťahuje aj plná softvérová aktualizácia produktu a odladenie chýb, zakúpením pochybného výrobku sa vystavujete riziku zneužitia Vašich citlivých dát.

Nakoniec pár porovnaní značkových 2MP kamier a ich lacnejších variantov.

1, Aliexpress lacná kamera; 2, Kvalitnejšia kamera kúpená na SK trhu; 3, Kvalitnejšia kamera kúpená na SK trhu s funkciou STARLIGHT;

Kamera s lacným senzorom. Obraz je neostrý a je v ňom vidieť veľa šumu.

Naša kamera so senzorom STARVIS. Kvalitný senzor poskytne užívateľovi úplne iné možnosti videnia.

Admin.

Pridaj komentár